Yerel Ağ Üzerinden Messenger/Haberleşme

Ofisimiz öyle çok büyük sayılmaz fakat diğer bilgisayar kullanıcılarıyla haberleşmem gerekiyor. Önceleri bunu web.whatsapp.com kullanarak çözüyorduk fakat bulunduğum ülkede pek çok iletişim servisi engelli.

Alt kattaki çalışma arkadaşlarınızdan birine bir dosya göndermek istediniz, bir link paylaşmak istediniz ya da bir şey yazmak istediniz. Kısaca şirket içi haberleşme veya mesajlaşma ihtiyacınız var. Bunun için internete dahi ihtiyacınız olmayan üstelik ücretsiz bir yazılım mevcut. Üstelik programla çevirim dışı olan birine mesaj gönderdiğinizde çevirim içi olunca mesaj otomatik olarak hedefine ulaştırılıyor. Şahsen ücretsiz bir rakibini de bulamadım. Programımızın adı BeeBeep.

Internet gerekmiyor, sunucu gerekmiyor, özel ayar gerekmiyor. Sadece kurup takma adınızı giriyorsunuz, hepsi bu. Bir de ayarlar kısmında sistem açıldığında otomatik başlatı seçtim. Daha da güzel oldu. Türkçe dil seçeneği de var.

Programı indirmek için buraya, programın ekran görüntüleri için buraya  tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.